Bozcaada Tarihçe Görülecek Yerler Yapılacak Aktiviteler Ulaşım


Bozcaada'ya Nasıl Gelinir.

Araba ile

İstanbul’dan gelirken Çanakkale Boğazı’nı geçmek için 3 seçeneğiniz vardır. Gelibolu – Lapseki ve Eceabat – Çanakkale arasında, Gestaş'a bağlı, saat başı kalkan feribotlar kullanılmaktadır. Kilitbahir – Çanakkale arasında ise doldukça hareket eden özel motor seferleri bulunmaktadır. Çanakkale’den sonra İzmir istikametinde Bozcaada tabelasını takip ederek, adaya geçeceğiniz Yükyeri Feribot İskelesi’ne 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

İzmir’den gelirken ise Ezine üzerinden Geyikli- Bozcaada tabelaları takip edilerek iskeleye ulaşılır.

 

Feribot İle

İstanbul’dan gelenler için bir diğer alternatif, İstanbul- Bandırma arasındaki IDO'ya bağlı hızlı feribotları kullanmaktır. Bunun için İstanbul Yenikapı’dan hergün kalkan hızlı feribotlarla 2 saatte Bandırma’ya gelinir. Buradan 3 saatte Yükyeri İskelesi’ne ulaşılır.

Otobüs ile

Belli başlı otobüs firmalarının yaz boyunca Geyikli’ye bağlı Yükyeri Feribot İskelesi’ne kadar seferleri bulunmaktadır. Otobüsler adaya geçmeden sizi iskelede bırakırlar. İstanbul’dan gece 24.00’te kalkan otobüsler sabah 8.00’de feribot iskelesine ulaşır. Buradaki iskelede çay bahçeleri ve plaj bulunmaktadır. Sefer saatleri çeşitli koşullara göre güncellenebilmektedir. Muhtemel bir değişiklik durumuna karşın Gestaş web sitesini ziyaret ederek güncellenmiş bilgileri almanızı öneririz.


 
Anasayfa | Garden Ada | Bozcaada | İletişim
© GARDEN ADA 2016
MND Ajans